Biżuteria ORIGAMI

Poczuj piękno składanego papieru !

MakiMaki przedstawia oryginalną biżuterię zrobioną z prawdziwego origami.

Dziś każdy wie, co to jest origami, chociaż to słowo po japońsku. Origami oznacza dosłownie ”zagięty papier”. Japończycy od dawien dawna traktowali czynności ”składania” i ”zaginania” jako coś bardzo świętego i ważnego. Pochodzenie origami nie jest do końca jasne, ale można znaleźć jego korzenie w talizmanach w religii shinto oraz ceremoniałach samurajów zwanych origata. Składając papier w geometryczną formę, próbowano włożyć do środka niewidoczną, tajemną siłę, która przyniesie szczęście, a zawijając w niego prezent – włożyć serce i wdzięczność podarowanemu. Dziś Japończycy nadal praktykują składanie tysiąca żurawi z origami – wkładają serdeczne życzenia i modlitwy w każdego papierowego żurawia, a potem je łączą i oddają w podarunku choremu czy poszkodowanemu.

Żuraw z origami (orizuru) jest jednym z najbardziej klasycznych form origami. Jego prosty i wyrafinowany kształt pokazuje tradycyjne piękno japońskie.

Naszą biżuterię z origami starannie wykonuje Fumika Yagi. Oryginalne wzory zostały zaprojektowane wyłącznie dla MakiMaki – czarne, czerwone i białe z pociągnięciem pędzla w kolorze złotym. Część stykająca się ze skórą jest z pozłoconego srebra próby 925.

Każdy zestaw biżuterii jest zapakowany w naturalne, drewniane pudełko, owinięte japońskim papierem washi i mizuhiki (ozdobny sznurek).
Idealnie nadaje się na prezent!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wiadomości MakiMaki

Dołącz do odbiorców