Zapraszamy na BUNKASAI 2017 ! !

MakiMaki organizuje  BUNKASAI razem z Fundacją ChibiWaru! Już to jest druga edycja!

Co to jest BUNKASAI?

1-dniowy program dla dzieci i dla dorosłych w kręgu kultury i sztuki japońskiej.

My będziemy tworzyć przestrzeń, w której każdy znajdzie nowe inspiracje i poznaje ciekawych ludzi.

Bunkasai wspiera “nowy japonizm” poszukując piękna, autentyczności i lokalności kultury i sztuki.

 

Na nasz Festiwal składają się:

1) Wystawa i pokaz filmów młodych artystów

Chcemy umożliwić młodym artystom, którzy mają związek z Japonią (przez pokrewieństwo czy jako źródło inspiracji), pokazać ich prace i nawiązać bliższy kontakt z odbiorcami oraz innymi artystami (w zeszłym roku poprzez Festiwal została nawiązana współpraca jednej z artystek z wydawnictwem).

2) Warsztaty artystyczne i rękodzieło japońskie

Uczestnicy będą mogli się nauczyć wielu ciekawych technik i odkryć swoje własne możliwości, a prowadzący promować swoją działalność w połączeniu z radością przekazywania swoich umiejętności innym.

3) Koncerty i występy

Wykonawcy, Polacy i Japończycy przedstawią różne gatunki sztuki obejmujące: muzykę instrumentalną, śpiew, muzykę klasyczną, japońską muzykę współczesną i tradycyjną, a także taniec i balet.

4) Wykłady i prezentacje

Zauważamy dużą popularność różnych nurtów japońskich, ale także intelektualne potrzeby pogłębienia wiedzy z zakresu kultury i sztuki Japonii. Jest również wiele osób, które posiadają rozległą wiedzę i mogłyby przeprowadzić ukierunkowane tematycznie wykłady.

5) Strefa ze stoiskami

Restauracje i sklepy stwarzają żywą atmosferę i umożliwiają uczestnikom całodniowy pobyt na Festiwalu, przez co pozwalają szerzej skorzystać z oferowanego programu. W taki sposób chcemy także wesprzeć artystów-przedsiębiorców, aby więcej osób mogło poznać ich często wyjątkowe wyroby oraz nawiązać bezpośredni kontakt z twórcami. Wpływy ze stoisk będą pokrywać koszty organizacyjne Festiwalu, m.in. koszty druku, promocji, wynagrodzeń dla artystów.

Zobaczcie, jak bardzo bogaty jest nasz program!

Tu przykład program “Wieczoru muzyki i tańca japońskiej” …

    

   

Śledźcie nas na FaceBook i do zobaczenia w dniu BUNKASAI!

https://www.facebook.com/events/125540721455681